Results

We are pleased to announce the County winners of the 1-mile run competition which took place in the week before the Autumn half-term.

YEAR 1 GIRLS

1st Place - Poppy - Harston & Newton

2nd Place - Ana Lucia - Houghton Primary

3rd Place - Kaysharna - Harston & Newton

YEAR 2 GIRLS

1st Place - Millie - Houghton Primary

2nd Place - Emmie - Houghton Primary

3rd Place - Nora - Houghton Primary

YEAR 3 GIRLS

1st Place - Lauren - Harston & Newton

2nd Place - Sophia - Histon & Impington

3rd Place - Amelia - Histon & Impington

YEAR 4 GIRLS

1st Place - Rosa - Shirley Primary

2nd Place - Sophia - Uni of Cambridge Primary

3rd Place - Islay - St Matthew's

YEAR 5 GIRLS

1st Place - Dotty - Over Primary AND

Darcey - Over Primary

2nd Place - Emily - Kingsfield Primary

3rd Place - Tilda - Barrington

YEAR 6 GIRLS

1st Place - Tamar - Mayfield

2nd Place - Callie - Mayfield

3rd Place - Pippa - Mayfield

YEAR 7 GIRLS

1st Place - Orlaith - The Perse School

2nd Place - Eva - The Perse School

3rd Place - Poppy - The Perse School

YEAR 8 GIRLS

1st Place - Charlotte - The Perse School

2nd Place - Izzy - St Bedes

3rd Place - Anna - Impington VC

YEAR 9 GIRLS

1st Place - Daisy G - St Bedes

2nd Place - Daisy R - St Bedes

3rd Place - Esme - St Bedes

YEAR 1 BOYS

1st Place - Rihito - Cambridge International

2nd Place - Louie - Houghton Primary

3rd Place -  Eddie - Harston & Newton

YEAR 2 BOYS

1st Place - Joshua - Houghton Primary

2nd Place - William - Houghton Primary

3rd Place - Sid - Houghton Primary

YEAR 3 BOYS

1st Place - Aris - Shirley Primary

2nd Place - Caleb - St Helen's

3rd Place - Alfie - Weatheralls

YEAR 4 BOYS

1st Place - Henry - Kingsfield Primary

2nd Place - Amit - Shirley Primary

3rd Place - Simon - Harston & Newton

YEAR 5 BOYS

1st Place - Felix - Over Primary

2nd Place - Toby - Over Primary

3rd Place - Dexter - Houghton Primary

YEAR 6 BOYS

1st Place - Charlie F - Mayfield Primary

2nd Place - Arnas - Histon & Impington

AND Aman H - Mayfield Primary

3rd Place - Jonty - Over Primary

YEAR 7 BOYS

1st Place - Seb - St Bedes

2nd Place - Zacki - Impington VC

3rd Place - Sam - The Perse School

YEAR 8 BOYS

1st Place - Lewis - Impington VC

2nd Place - Dan - Impington VC

3rd Place - Leo - St Bedes

YEAR 9 BOYS

1st Place - Tom - St Bedes

2nd Place - Wilbur - St Bedes

3rd Place - Abel - St Bedes

Colour Key:

CAMBRIDGE

HUNTINGDON

PETERBOROUGH

SOUTH CAMBS
WITCHFORD